ПРО ТЕАТР

ПОХОДЖЕННЯ

Ідея створення назви “Телетеатр” належить Ользі Дмитрівні Волошиній. Маючи досвід творчої роботи в театрі ім. Шевченко, а також займаючись авторськими програмами на Дніпропетровському телебаченні, Ольга Дмитрівна вирішила поєднати два напрями. Так виникла ідея знімати засобами відео театральні вистави для подальшого показу їх на телебаченні. А це окремий жанр мистецької діяльності, для якого найвлучнішим є назва “Телетеатр”. З цими думками Ольга Волошина зібрала вокруг себе однодумців, за свій кошт зробила перші кроки для створення матеріально-технічної бази нового творчого об’єднання, та почала організовувати нову, телетеатральну, діяльність. В подальшому, творче об’єднання “Телетеатр” розквіло багатьма фарбами різних мистецьких напрямів. Для містян Дніпра, Телетеатр відомий своїми виставами, фільмами та різними творчими заходами.

ЗАСНУВАННЯ

Міський комунальний заклад культури «Дніпровський міський телевізійний театр» (який глядачам відомий по назві «Телетеатр») створений у 2002 році рішенням Дніпропетровської міської ради.

З 2002 по 2023 рік керівником була Ольга Дмитрівна Волошина.

СЬОГОДНІ

Сучасний та зручний камерний театр на 70 посадочних місць розташований у затишному закутку на узвозі Крутогірний 9, у самому центрі міста Дніпро. По суботах та неділях у глядацькій залі Телетеатру йдуть вистави з діючого репертуару, який можна подивитись на сайті. У святкові дні та до визначних дат нашого міста Телетеатр організовує безкоштовні покази фільмів, та інші заходи – слідкуйте за новинами на сторінці фейсбук Телетеатр.

«Телетеатр» об’єднує в собі три види мистецтв: театр, кіно та музику. В глядацькій залі Телетеатру регулярно проводяться вистави, концерти тощо. Відеостудія знімає фільми в ігровому та документальному жанрі. Студія звукозапису створює фонограми і записи музикантів.

Відео презентація

ВІДЕОСТУДІЯ

Відеостудія за 20 років створила понад 30 фільмів пов’язаних з історією міста Дніпра. Фільми брали участь у кінофестивалях, організовувались виїзні покази в учбових закладах міста.

Головна мета Телетеатру у створенні нового типу фільмів, союзу театральної виразності вистав і кінематографічних засобів. Для зйомок фільмів запрошувались актори театрів Дніпра і Кам’янського. Основні теми сценаріїв: реконструкція подвигів наших земляків, біографії видатних особистостей дніпрян, талановитих сучасників, казки та образотворчі програми. Цикл фільмів про героїв Другої світової війни, іменами яких названі вулиці Дніпра, розширює знання (перш за все дітей шкільного віку) про подвиги наших земляків. Це фільми про генерала Ю. Пушкіна, льотчиків П. Гусенко, М. Столярова, піхотинця М. Панікаху.

Окремою сторінкою у створенні фільмів просвітницького патріотичного спрямування є фільми про наших славетних у всьому світі земляків: Д. Яворницького, О. Гончара, В. Підмогильного, О. Поля; фільми неодноразово відзначалися на міжнародних телефестивалях у м. Києві та Одесі.

Фільм за щоденниками та романом “Собор” О. Гончара “Велетень степів” отримав Гран-прі на Міжнародному телефестивалі в Куяльнику (2008 р.) та диплом Міністерства культури України на Міжнародному телефестивалі “Відкрий Україну” (м. Київ, 2009 р.).

Виконуючи завдання з морально-етичного виховання та підвищення культурного рівня наших громадян Телетеатром було створено фільми про життя і творчість Л. Українки, цикл програм “Про час та про себе” зі світочами українського та російського театрів: народної артистки України Л. Вершиніної, заслуженої артистки України А. Пуліної.

До 70-річчя Дніпропетровського академічного симфонічного оркестру створено фільм “Гармонія всесвіту”, до 75-ої річниці Голодомору на Дніпропетровщині на замовлення управління культури та туризму облдержадміністрації – фільм “Чорна сповідь”.

Фільм про О. Поля, першого почесного громадянина, розбудовника нашого краю, здобув Гран-Прі на Міжнародному телефестивалі “Кінологос-2012” (м. Одеса).

Фільми Театру визнані культурно-мистецькою елітою України, що підтверджено отриманими дипломами та призами міжнародних фестивалів “Відкрий Україну” (м. Київ), “Кіноголос” (м. Одеса), “Моє місто – моє життя”(м. Луцьк), “Дніпро-сінема” (м. Дніпропетровськ) і т. ін. – загалом більше 20 відзнак, серед яких 2 гран-прі, диплом Міністерства культури України, 2 срібні відзнаки.

ГЛЯДАЦЬКА ЗАЛА

За часи відсутності власного приміщення «Телетеатр» більше уваги приділяв створенню аудіовізуальної продукції та її показу в ЗСШ, ВУЗах та каналах ТБ. З 2012 р. у відремонтованій глядацькій залі театру (узвіз Крутогірний, 9) почалися здійснюватися театрально-візуальні та театральні проекти, що відповідає основній меті діяльності закладу згідно його Статуту. Так, побачила світ театральна вистава заслуженого діяча мистецтв України режисера В. Денисенко “Пат або Гра королів”.

СВЯТКОВІ ЗАХОДИ

До календарних та професійних свят колективом театру проводяться заходи за певним сценарієм із залученням акторів дніпровських театрів, творчо обдарованої молоді, яка самостійно проторює свій шлях у мистецтві. Це Новий рік, Різдво, 8 Березня, День театру, Великдень, День Перемоги, Трійця, День Конституції, День незалежності України, День міста (у 2012 р. вперше організували біля пам’ятника О. Полю святкові концертні відео програми та показ фільму “О. Поль” для громадськості міста), День українського козацтва (Покрова), День визволення Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників, День інвалідів, День Св. Миколая. Усі ці заходи для громадян проводяться безкоштовно.

ПРОСВІТА

Усі телевізійні, театральні та інші проекти Телетеатру, проекти культурно-мистецького спрямування, мають соціальну складову, оскільки спрямовані на просвітницьку, виховну діяльність серед громадян міста та України.

До 70-ї річниці з дня визволення м. Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників було створено фільм “Дніпропетровськ: окупація та визволення”, прем’єра якого відбулася в жовтні місяці 2014 р. у дні відзначення цієї дати. У 2014 році на Міжнародному телефестивалі «Кінологос» фільм отримав диплом «За збереження історичних цінностей».

АРХІВ

У відео архіві закладу зберігаються фото та відеозаписи святкування Дня міста за 7 років з 2008 по 2014 та близько 100 фрагментів вистав театрів Дніпра, Кривого Рогу, Запоріжжя, Кам’янського, Павлограду, зйомки яких було здійснено при підготовці церемонії нагородження переможців на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я “Січеславна”.

ВИХОВАННЯ

Творчо-адміністративною частиною театру ведеться велика робота з виховання в дітей потреби у здоровому способі життя. Фільми, в основу яких покладені життєві ситуації: “Скажи “ні” наркотикам та тютюнопалінню”, короткометражні фільми на кшталт “Єралашу” під назвою “Безпека життєдіяльності” та ігрова телепрограма на знання правил дорожнього руху “Світлофорчик”; “Чорнобиль – час останній”; “Афганістан, ти біль в моїй душі”– хронікально-документальна стрічка, створена на замовлення Спілки ветеранів Афганістану; “Урочище краси Таромське”.

КОНЦЕРТИ

Співпраця з клубом авторської пісні дала можливість організовувати концертні програми за участю авторів-виконавців, провести фестиваль авторської пісні “Червоні вітрила”.

у 2015 році на сцені Телетеатру показується комедія «Обережно – жінки!» та казка «Вінні-Пух та його друзі», які й досі мають величезну популярність серед містян.

ВІЗИТИ ГОСТЕЙ

Протягом 2015 року в Телетеатрі було проведено 22 творчі зустрічі з діячами культури України. Почесними гостями стали піаніст-віртуоз з Києва Майк Кауфман-Портніков (12 лютого), письменниця та перекладач Дзвінка Матіяш (26 березня), Шріла Бхакті Бібудха Бодхаян Махараджа, гуру ведичної культури з Індії (25-26 квітня), заслужений діяч мистецтв України Алла Мігай із народним артистом України Олександром Василенком (13-14 червня) та письменниця Ірен Роздобудько (21 червня).

На Міжнародному фестивалі документального кіно в м. Одеса фільм за твором К. Войтили «Біля лавки ювеліра» отримав відзнаку «За високе морально-етичне наповнення».

Протягом року тричі представники Телетеатру взяли участь у мистецькій телепрограмі «Арт-зона» на обласному телебаченні, що значно розширило глядацька аудиторію Телетеатру та сприяло підняттю рейтингу заходів, що організував колектив.

Особливою подією було створення фільму «Музи Дніпра» про історію та сьогодення культурно-театрального простору нашого міста, презентація якого відбулася в грудні.

ФЕСТИВАЛІ

Телетеатр був співорганізатором дитячого фестивалю – «Казка 2015», фестивалю документального кіно «Кінологос – 2015».

Вистави Телетеатру взяли участь та стали дипломантами регіонального театрального фестивалю «Січеславна» та XVIІ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії 2015» в м. Херсон.

Телетеатр разом із агенцією подій «Артполе» став співорганізатором та учасником акустичної майстерні для дітей «Велике Вухо», що працювала в рамках міжнародного фестивалю MitOst в місті Івано-Франківськ з 23 по 27 вересня. Партнерами проекту також стали Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська, Світлиця Мулярова та студія звукозапису Frost Magnetic. Майстерня працювала над озвучуванням казки Дзвінки Матіяш «Велике Вухо». Пошуки тривали 4 дні, в проекті взяли участь діти з України, Польщі та Грузії. 26 вересня діти записали казку на студії Frost Magnetic.

СВЯТА ДЛЯ ДІТЕЙ

Новорічні свята для дітей у дні зимових канікул були організовані спільними зусиллями театру та приватною студією «Квадра Плюс», під час яких було показано шоу-програму «Космическая одиссея звездочета Новогодкина» з просвітницькою метою ознайомлено дітей зі складом планетарної Системи Всесвіту.

В рамках творчих зустрічей щомісяця відбувалися концерти студентської молоді в «Музичній гостинній» під керівництвом кандидата мистецтвознавства А. Тулянцева.

ФЕСТИВАЛЬ ДНІПРО.ТЕАТР.UA

Телетеатр був організатором фестивалю української драматургії “Дніпро.Театр.UA”, завдяки програмі “Культурна столиця”. Три роки поспіль (2017-2019) наш глядач мав змогу переглядати цікаві вистави за творами українських драматургів з різних регіонів України. Сєверодонецьк, Запоріжжя, Херсон – театральні колективи цих міст були гостями Дніпра. Віримо, що зустрічі ще будуть! Обов’язково.